BJJ Kids w Formela Fight Team Władysławowo !

Zadbaj o rozwój swojego dziecka !
1.Sprawność Fizyczna
2.Umiejetność Samoobrony3.Rozwój Społeczny
4.Wzajemny Szacunek5.Budowanie po czucia sukcesu6.Rozwój intelektualny 

Wychowywanie dzieci we współczesnym świecie jest trudnym zadaniem, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki zewnętrzne, które mogą wpływać na kształtowanie ich wartości, moralności i zasad. 

Sporty walki są jednym z narzędzi, które rodzice mogą wykorzystać, aby wychować dzieci na wartościowych ludzi. Dzięki BJJ, zapasom czy judo najmłodsi rozwijają postawy, które są pomocne w kształtowaniu ich charakteru. Poza tym szacunek dla innych staje się lekcją, którą dzieci automatycznie nabywają podczas treningów.

W jaki sposób dzieci uczą się szacunku poprzez treningi sportów walki? Dowiesz się z dalszej części artykułu.

UCZĄ SIĘ SŁUCHAĆ INNYCH

Treningi sportów walki obejmują interakcję między uczniem a trenerem. Nie ma mowy, aby dzieci mogły uprawiać jakąkolwiek formę tego typu sportu, jeśli nie mają szacunku dla nauczycieli.

Relacje te są niezbędne, a szacunek jest czymś, czego dziecko uczy się jeszcze zanim nabędzie podstawy danej dyscypliny. 

Ponadto dzieci dowiadują się jak właściwie traktować swoich rówieśników, którzy są bardziej zaawansowani niż oni, i którzy często służą im pomocą. 

W końcu uczą się z uznaniem i życzliwością podchodzić do swoich trenerów za doświadczenie i umiejętności, którymi chętnie się dzielą. 

UKŁON JEST OZNAKĄ SZACUNKU

Wielu trenujących sporty walki, rozpoczyna trening ukłonem w stronę trenera. Jest to symbol głębokiego szacunku i sygnalizuje gotowość skupienia się na treningu. Jest także uznaniem dla wiedzy, umiejętności i rangi trenera, a także dla innych trenujących, niezależnie od ich umiejętności i doświadczenia.

Jest to ważny element w sportach walki, które poprzez takie zachowania promują kulturę wzajemnego szacunku. 

UCZĄ SZACUNKU, POMIMO RÓŻNIC JAKIE JE DZIELĄ 

Treningi sportów walki obejmują system rankingowy, opierający się na umiejętnościach i doświadczeniu. Dzieci uczą się respektowania różnic bez względu na poziom, jaki osiągnęli ich koledzy. Każdej osobie okazuje się należny szacunek, niezależnie od tego, czy dopiero zaczyna swoją podróż z tym sportem, czy jest już dalej niż pozostali.

Ponadto trenować może każdy – mężczyźni, kobiety, młodzi i starzy. Ludzie różnią się od siebie wieloma cechami. Mają różne typy ciała, wzrost,  mogą wyznawać odmienne wartości oraz różnić się kulturowo. Sporty walki uczą nasze dzieci szacunku właśnie dla tych różnic. Pokazują, że wszyscy jesteśmy równi i mamy jednakowe szanse na osiągnięcie sukcesu.

POKORA I SZACUNEK

Pokora jest integralną częścią szacunku. Nie zawsze udaje się wygrywać. W sportach walki porażka są tak samo ważnym aspektem osobistego rozwoju jak wygrywanie. Prawda jest taka, że zawsze jest ktoś o większych umiejętnościach, kto będzie w stanie Cię pokonać. Ważne jest, aby być pokornym i szanować swoich przeciwników bez względu na to czy wygrywasz, czy przegrywasz. 

 SZACUNEK NA TRENINGACH PRZEKŁADA SIĘ NA ŻYCIE CODZIENNE

Pełen szacunku sposób prowadzenia zajęć przez trenerów oraz interakcji z rówieśnikami ma ogromny wpływ na rozwój dziecka. Wzajemne odnoszenie się do siebie z życzliwością ma pozytywny wydźwięk w jego późniejszym życiu. Tym bardziej, gdy rodzina również odnosi się do siebie z uprzejmością. Dzieci często kopiują zachowania, z którymi się spotykają, a jeśli szacunek jest tym, co towarzyszy im zarówno w domu, jak i na treningach, to okazywanie go stanie się dla nich naturalnym nawykiem w każdej sytuacji.

Podsumowując, sporty walki pozytywnie wpływają na rozwój dziecka. Uczą je najbardziej podstawowych wartości, takich jak właśnie szacunek zarówno w stosunku do innych, jak i do siebie. Rozwijają w nich postawy, które są pomocne w kształtowaniu charakteru. Jest to jeden z argumentów, dlaczego warto zapisać dziecko na treningi sportów walki. Pozostałe znajdziesz w artykule Greif Team Władysławowo: Nowe rozdanie – nowy nabór 

Plan Treningowy

\"\"

Trener Kacper Formela Nr tel. 884-859-777

Zapraszamy na sale GTW !

\"DSC_1277\"
\"DSC_1394\"
\"DSC_1402\"
\"DSC_1453\"
\"DSC_1505\"

Previous
Next

Treningi Personalne

Dlaczego Warto Trenować BJJ ! #FormelaVlog

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *